Vijesti

GAŠIĆ PROZVAO HELEZA: Trudio se, ali nije mogao sakriti da je Vlada Srbije “spuštena na zemlju” kako nije željela

Ministar odbrane Srbije Bratislav Gašić izjavio je da je odluka ministra odbrane u Vijeću ministara Zukana Heleza da ne dozvoli let vojnog aviona koji bi iz Beograda u Banjaluku prevezao delegaciju Ministarstva odbrane i Vojske Srbije, pokazatelj očaja dijela bošnjačkog rukovodstva i otvoreno neprijateljskog stava prema Srbiji, Republici Srpskoj i Srbima uopšte.

“Riječ je, u suštini, o nebitnoj odluci čovjeka apsolutno nebitnog u kontekstu odnosa Srba u Srbiji i RS-u, kao i obilježavanja ‘dana RS’. Na gospodinu Helezu je da izabere sa kojom emocijom će pratiti manifestacije povodom 9. januara, a ja sam siguran da će ih svi naši sunarodnici posmatrati sa radošću i ponosom, rekao je Gašić.

On je dodao da Helezova odluka neće ugroziti prisustvo delegacija iz Srbije proslavi u Banjoj Luci, saopšteno je iz Ministarstva odbrane Srbije.

“Prepustićemo gospodinu Helezu priliku da ovim postupkom prikupi mrvice popularnosti u ekstremnom dijelu bošnjačke javnosti. Slično je činio i ljetos zabranjujući da pomognemo u gašenju požara u BiH. Na štetu građana te zemlje, nažalost… Sada ćemo postupiti onako kako mi mislimo da je potrebno, a Helez se za to ništa ne pita”, naglasio je ministar odbrane Srbije.

Gašić je izrazio čuđenje zbog upotrebe termina “prelet” od kolege iz susjedne zemlje, koji obično podrazumijeva da se preko vazdušnog prostora jedne zemlje stigne u neku drugu ili treću zemlju, piše RTRS.

“Mi nismo tražili da preletimo, nego da sletimo u BiH. Iz Helezove izjave naslućujem da on RS, to jest Banjaluku ne smatra dijelom BiH, čim spominje ‘prelet’… Ukoliko nije riječ o lapsusu ili, pak, krajnjem neznanju gospodina ministra, ovo bi moglo da ukazuje na interesantnu promenu stava bošnjačkih predstavnika u BiH”, rekao je Gašić.

Uprkos Gašićevoj izjavi kako se radi o “nebitnoj odluci”, vrijedi podsjetiti da je delegacija Vlade Srbije na kraju u Banju Luku doputovala civilnim avionom, a ne vojnim, kako su prvobitno tražili. To znači da je ova “nebitna odluka” ipak morala biti ispoštovana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button